Selca :Sulmet ndaj së majtës atdhetare janë traditë në Kosovë

Nuk janë të rastësishme sulmet në Kosovë kundër figurave më të lavdishme kombëtare dhe drejtueseve të së majtes shqiptare .
Janë sulmuar e fyer Bac Bajram Curri , Avni Rrustemi , Hasan Prishtina , Luigj Gurakuqi , Fan Noli , Enver Hoxha , Ramiz Alia , Fatos Nano , Pandeli Majko , Ilir Meta , Edi Rama etj
Janë etiketuar me lloj lloj rrenash dhe shpifjesh morbide nga qarqet filojugosllave qyqet pacifiste por edhe nga njerez me apetite politike të reja në Tiranë , po ata i pret fati i Kreshnik Spahiut .
Janë shkruar tonelata artikuj , janë lansuar miliona miliarda rrena nga mbetjet e së shkuares e deri te analfabetët duke pi çaj e bo politikë .
Sulmohet njeri krah , e tjetri amnestohet sa qesharake sa ordinere kjo qasje .

Leave a Reply