Kryetari Agim Xhigoli kujton 7 Prillin dhe rënien heroike të Mujo Ulqinakut

Data 7 Prill e vitit 1939 na kujton dy ngjarje tradhtinë Kombëtare të Kryetradhtarit të Kombit Ahmet Zogu i cili iku si hajdut dhe la Shqipërinë në duar të Benito Musolinit dhe nuk i doli zot asaj dhe duhet ta kujtojmë me respekt anën tjetër të medaljes Rënien heroike të dëshmorit Mujo Ulqinaku dhe luften e lavdishme Enver Hoxhes me mijera partizan trima

Leave a Reply