Heroina e Gjallë Shkodrane Dardhishta reagon fuqimisht në mbrojtje të luftës së lavdishme të UÇK-së

Si njèra ndèr ushtaret me tè reja tè
Ushtrisè Çlirimtare te Kosovès,respektivisht Zonès Operative tè Dukagjinit,fronti ne Koshare-Brigada 138 Agim Ramadani,shpreh indinjatèn time tè thellè ndaj luftès speciale qè po zhvillohet kundèr ushtarève dhe komandantève protagonista tè kèsaj lèvizje gjithpopullore,tè kèsaj lufte tè shenjtè,mbi gjakun dhe sakrificèn e sè cilès u ndèrtun themelet e shtetit mè tè ri nè botè Republika e Kosovès,pèr tè cilèn dhan mund,djers,gjak,gjymtyrè dhe jetèn e tyre tè shtrenjtè ushtarèt,invalidèt dhe dèshmorèt e kombit🇦🇱..apeloj deri tek tè gjitha organet e shtetit te Kosovès,tè ndèrmarrin hapa konkret pèr ndalimin e kèsaj lufte,diskriminimi ose me mirè thènè shfarosjen e celulve tè ish UÇK-sè,nga agjenturat serbe e ruse,qè gèzojnè mbèshtetje nè institucionet mè te larta te Europès plakè..
KRIMINELÈT KÈRKONI NÈ SERBI
Jemi popull çlirimtar,qè kemi mbrojtè pragun e derès,Atdheun dhe vatrèn tonè,kètè ua dèshmojmè me atè qè lufta èshtè zhvilluar nè Kosovè,e jo nè Serbi,ne nuk e pushtuam e nuk e masakruam popullin serb,ishin ata qè ç’rrènjosèn gjithçka qè frymonte shqip ne trojet e lashat Ilire🇦🇱

Deri tek gjith veteranèt e vèrtetè tè kèsaj lufte tè shenjtè:Mos heshtni,se barra mè e madhe pèr mbrojtjen e kèsaj lufte dhe vlerave tè saj,bie mbi vet Ne,Ne duhet ta mbrojmè dhe tè luftojmè pèr njèri tjetrin,sepse tè “tjerét”jan veç me kshyr seri,dhe i gèzohen çdo dèshtimi ton..Mos tè presim pèrkrahje Tash,prej”atyre”shqiptarève qè nuk na u bashkangjitèn nè vitin 1998’99’2000 e 2001..
“Atyre” qe rreziteshin plazheve te Ulqinit e Durrsit,e atyre te Stenkovecit,nuk ju dhem zemra as pèr UÇK,as per mbrojtjen e vlerave tè saj,prandaj tè mobilizohemi dhe tè punojmè Ne,veteranèt e vèrtetè qe nè numèr nuk jemi mè shumè se 20.000 qè e vèrteta dhe pastèrtia e kèsaj lufte tè del nè shesh,se thotè populli:
SOT TE KOJSHIA,NESÈR TE SHPIJA
Kosovè mos i ha bijt e tu,mos i shkel çlirimtarèt,sepse mbi gjakun e tyre ndèrtove trupin tènd🇦🇱 Mbi 16 vitet e mija tè brishta ndèrtove shtetin,mbi gjymtyrèt e invalidève po jetojmè sot,mbi gjakun e dèshmorève po marim frymè sot..
Rroftè Ushtrija Çlirimtare e Kosovès🇦🇱

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *