Kryebashkiaku i Tropojes R.Byberi ngushëllon familjen Aliaj

Me pikellim mesuam lajmin e ndarjes se parakoheshme nga jeta te poetit,shkrimtarit,gazetarit,profesorit e kulturologut te shquar Hamit Aliaj!
Ky personalitet i vendlindjes tone me vargun e kengen e tij te talentuar na ka bere krenar ndër dekada duke i tejkaluar dhe kufijte shteteror.
Me kete rast ndaj dhimbjen e thelle me familjen e Hamit Alise,miqte dhe dashamiret e tij ne te gjithe trojet etnike, komunitetin e artisteve te Tropojes dhe me gjere.
Vepra e tij do nderohet gjithmone si nje vlere jo vetem artistike por dhe thellesisht kombetare.
Lamtumire mik i veçante Hamit Aliaj.
Shpirti yt pushofte te parajse🙏