Inter-Empoli ndeshje vendimtare !

Kjo literalisht eshte java me e rendesishme e ketij kampionati per Interin. Deri te dielen, tensioni do te jete ne maksimum sepse Interit do i duhet nje fitore me patjeter ndaj Empolit qe i duhen gjithashtu pike per te qendruar ne Serie A (gjithmone nese Genoa fiton). Prandaj, eshte nje jave ku Interi yne ka nevoje per ne dhe ne do te mundohemi qe ne menyre ekstreme te eleminojme cdo lajm persa i perket Contes apo largimit te Spallettit e gjerave si keto. Do te kete kohe per te tilla zera vetem pas ndeshjes me Empolin sepse me nje rezultat negativ, rrezikojme jo vetem kete sezon, por edhe ate pasardhes e ndoshta edhe me shume. Forza Inter, gjithmone!

Leave a Reply