Ramush Haradinaj ngushëllon bashkëluftëtaret për Skender Bytyqin

Lajm i trishtë ndarja nga jeta e bashkëluftëtarit Skender Bytyqi.
Albani u bashkua me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës që nga fillet e saj, kur ishte në moshë shumë të re. Atdhetar i madh e luftëtar i dalluar ai shpëtoi nga lufta me plagë në trup, plagë që e përcollën tërë jetën.
Ndaj dhembjen me familjen dhe mbarë bashkëluftëtarët.

Leave a Reply