ENVER HOXHA -NUK VDES KURRË VEPRA JOTE KAPITALE

35 Vite me parë pushoi së rrahuri zemra e vëllaut të munguar të SKENDERBEUT , pushoi së rrahuri zemra e Babait të Kombit Shqiptar Liderit më të madh e më të lavdishëm që ka pasur kombi dhe një nga liderët më të shquar botëror ENVER HOXHES .

Lindja e shekujve , i quajtur Enver Hoxha është trashigimtari i Skenderbeut , Rilindjes Kombëtare , Ismail Qemailit , Luigj Gurakuçit , Fan Nolit , Hasan Prishtines , Ali Këlmendit e mijëra patriotëve .

Gjeneralarmate Enver Hoxha , ky kryeudheqes i lavdishem i popullit shqiptar e çliroi Shqipërinë tonë me mijëra dëshmor , pa ndihmen e askujt veç me forca vetanake me gjakun e bijave e bijëve me trima të kombit tonë me luftën rreshtimin e drejtë kundër bishave nazifashiste dhe bllokut Romë -Berlin-Tokio .

Kryevizionari i kombit Enver Hoxha për herë të parë e rreshtoi atdheun drejtë , dhe ishte në mesin e triumfatorëve të LDB duke i derrmuar armiqët .

E ndërtoj atdheun nga hiçi , nga mesjeta Shqipëria socialiste enveriane u bë superfuqi ushtarake , dhe zhduku analfabetizmin industrializoi vendin duke berë Shqipërin moderne Shqipërin e cila nuk i trembej askujt asnjë superfuqi nga Lindja dhe Përendimi sepse ishte në rrugë të drejtë .

Enver Hoxha dhe PKSH , PPSH me vonë vepruan në bazë të rrethanave kohore Enver Hoxha ishte ultranacionalist shqiptari më i madh i gjitha kohërave sepse flasin veprat e tij gati 50 vjeçare në shërbim të atdheut dhe shqiptarëve kudo në trojet etnike e mërgatë

Lider që shkriu jetën për atdhe , punoi pa page e privilegje e jo si horrat e sotem , Enver Hoxha ka ruajtur substancen tone kombëtare dhe Europes mosmirenjohese ashtu si vellai i tij i madh kryeheroi Skenderbeu i beri favore duke ja larguar ruset , kinezet nga bytha po ata ne vend ta falenderojn e sulmonin atdheun tone me terroriste te huaj shqipefolesa po gjithnje duke deshtuar .

Enver Hoxha i tha jo Helsinkit , ai kurrë nuk njohu coptimin e tokave shqiptare nga Europa dhe Rusia Cariste .

Kryekomandanti legjendar Enver Hoxha ishte inspirimi dhe frymezimi ideologu i qendreses shqiptare nën pushtimin e kryekriminelit Tito ai ishte frymezim për levizjet e majta djathta atdhetare , ai financoj ndihmoj dhe ideoi dhe iden se Serbia debohet me lufte dhe ne opinga vegjelia luftuam me armet e Shqipërisë Enveriane .

Enver Hoxha , e mbajti Shqipërin me koken lart në botë dhe kohen e tij miza nuk hynte dot në Shqipëri dhe shqiptaret nuk mundi askush ti masakronte siç ndodhi në vitet 90-ta .

Po UÇK -ja Legjendare pasuria jonë kombetare ja nderoj armēt atdheut nē misionin tonē per liri e Bashkim Kombētar .

Enver Hoxha është monument lavdie në zemrat e çdo shqiptari sepse ai ishte i thjeshtë i popullit i opinges vegjelise i pendes , i pushkes i organizimit i drejtimit Kryegjiganti Enver Hoxha nuk rron veç fizikisht sepse vepra e tij nami madheshtia do fliten me shekuj .

Erald Selca -Sekretar i parë i Frontit Popullor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *