Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli me UÇK-në bënë Histori

Për ata që me njohin dhe nuk më njohin , unë jam si idoli im ENVER HOXHA 🇦🇱✊, i përulem vetëm Dëshmorëve të Kombit dhe Flamurit Kombëtar .
Të gjithë ata që e fyejnë mohojnë luften e Skenderbeut , luften nacional-çlirimtare në krye me Enver Hoxhen , të gjithë ata që mohojnë Adem Demaçin lavdimadh , te gjithë ata që fyejnë denigrojnë mohojnë UÇK -në legjendare të drejtuar me largepamesi trimeri nga Hashim Thaçi dhe QPK-ja janë antishqiptarë , këtu hynë dhe një kategori tjeter janë inatçoret dhe ata që nje gote uji nuk e kanë dhenë për kombin lirinë çlirimin dhe Bashkimin Kombëtar .

Po aq sa Adem Jashari me mijera dëshmorë janë dhe të gjallët drejtues e luftëtare invalid e veteran lufte për ta mund Serbinë fashiste

Unë e mbroj çdo gjë kombëtare , dhe do ti mbroje çdo gje qe quhet vlerë kombëtare përjetesishtë .
Unë personalisht dhe familja ime nuk kemi pas as ma te voglin privilegj qofte nga krahu i luftes shoket e mi , e as nga taborri pacifist sepse jetojme me forca vetanake dhe nder .

Unë di të jem kritik kur duhet për punët e brendshme , kam fytyre ta shikoj secilin njeri kamp politik në sy .
Unë me mijera shkrime me paraqitje televizive në tubime deshmoresh aktivitete ne enveristeve kudo dhe kurdo kom thenë dhe themë ta mbrojmë çeshtjen kombëtare nga hijenat shqipefolese dhe kuzhinat Beogradit-Moskes etj

Madheshtor e bën një njeri diçka kur del mbi interesat personale , unë i besoj verberishte cdo luftetari eprori drejtuesi të UÇK-së dhe ne kemi bere lufte drejte e paster sipas zakoneve te luftes e konventes së Gjenevës .

Ajo që ka kryer krime ç’njerezore barbari është Serbia në Kosovë dhe Ballkan krime keto qe Europa dhe bota i amnestuan e sot e 21 vite u terrorizuan luftetaret vec pse luftuan per liri nga Unmiku , Haga Eulexi vendoret specialja .

Kjo gjueti shtrigave vazhdon prej themelimit të UÇK-së nga qarqe politike mediale ne Prishtine dhe Tiranë , askush ma shumë se kreret e UÇK -së nuk u sulmua cak i sulmeve ishin dhe Qosja Demaçi dhe Qeverite e majta ne Tirane nga ata qe mohonin pengonin luften .

UÇK-ja ka zhvilluar luftë çlirimtare me karakter kombetar liridashes e per bashkim per te cilin bashkim duhet punuar shumë shumë shumë e jo llomotitur çajtoreve kafeneve etj.

Shqiptari mire nuk gezohet kur sulmohen vlerat e tij , atij duhet me i ardhur marre pse nuk ka luftuar pse nuk ka dhone leke e besa me kap per fyti baben vllan motren me thane pse nuk keni luftuar sepse ne pakica luftuam sakrifikuam per te miren e shumices .
E keta qe tentojne me thane ka pas UÇK pas lufte rrejne , se ajo u transformu ne politike ne polici ushtri .
Anomalite e pasluftes nuk i ka bere UÇK -ja po probatinat e serbeve qe uzurpuan vjedhen ne emer luftes me denigru luften si pjese e luftes speciale , e shikoni edhe sot sa ne mjerim jetojme ne çlirimtaret sepse ishim te ndershem po na harroj dhe shteti ne ketu po edhe ne Troje tjera u harruan luftetaret u margjinalizuan .

Pa UÇK ne luften tone çlirimtare , Serbia ishte ende ketu mosmirenjohes shpirtezinje e inatci posiduket disa ende vuajne per ish Jugosllavi sepse ne e kemi cliruar me zore Kosoven

Erald Selca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *