ENVER HOXHA -DIELLI I KOMBIT-ERALD SELCA

LNÇL-NË KRYE ME KRYEKOMANDANT ENVER HOXHEN KA BERË EPOKË SHEKULLORE

Lindja e shekujve , vëllau i Gjergj Kastriotit -Skënderbeut Enver Hoxha dy figurat ma të lavdishme kombëtare dhe botërore kanë berë epokë në historinë tonë të lavdishme .

Nuk mundet as PD,PS asnje parti asnjë gazetar historian rrugaq i shitur as Elisa Spiropali e tenderave të Rilindjes oligarkeve te sotem me zhvleresuar LNÇL Enver Hoxhen Vojo Kushin ose Avni Rrustemin , Ismail Qemailin Luigj Gurakuqin Ise Boletinin Skenderbeun etj ne kemi njerez sot që e fyejnë dhe UÇK-në ma zi se serbët .

Historinë e lavdishme të Skenderbeut , Rilindjes Kombëtare Avni Rrustemit ,Partizaneve trima Adem Demaçit lavdimadh UÇK-së nuk mundet askush ta minimozoj sepse pa keto luftera pa gjakun e derdhur pa sakrificat mbinjerezore te shtreses atdhetare sot kombi ynë nuk do ekzistonte mbi faqe të dheut .

Ju plehera nuk i njollosni dot meteorët e Shqipërisë sonë 🇦🇱✊

Erald Selca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *