Basketbolli Vendor

Fred House padyshim lirisht mumd te themi qe eshte njeri nga lojtaret me te sukseshem ne Evrope qe ka luajtur ndonjehere ne Kosove.

House ka fituar Ligen e Lituanise,ka fituar Superkupen e Spanjes si dhe Eurocup liga e dyte me cilesore pas Euroleague. House ishte pjese e skuadrave mjaft te njohura si Valencia,Teu Ceramica apo Baskonia e sotit,Lokomotiv Kuban,Lietuvos Rytas,Partizan e te tjera.

Me te vertete ishte nje Fenomen dhe kenaqesi te shohim ne palestrat tona nje lojtar me kaq eksperience dhe elegance sikurse Fred House.

Leave a Reply