Fronti Popullor kujton heronjët Fehmi dhe Xhevë Lladrovci

Fehmi Lladrovci dhe Xheve Lladrovci,si Enveri dhe Nexhmija në Luften Partizane !

Gjenerali famemadh i Ushtrise Çlirimtare të Kosoves një nga drejtuesit e oreve te para te saja intelektuali koka e ilegales LPK-se legjendare kolosi Fehmi Lladrovci njeriu i pathyshem ne ish Jugosllavine Titiste dhe Millosheviciane ishte idhtar i puneve te medha e jo i llafeve te kota shterpe te pacifizmit kapitullues por ai nuk i preferonte as ” trimat” prej bregu te radheve tona .

Fehmi Lladrovci kishte shok shpirti e vella udheheqesin e madh e te lavdishem bacen Shaban Shalen kete eksponent te larte te ilegales luftes pasluftes me Komandantin Legjendar Adem Jasharin Bekim Berishen etj

Fehmi Lladrovci , Xheva ishin si Enveri dhe Nexhmija ne Luften nacional clirimtare kunder okupatorit nazifashiste e dihet boterisht adhurimi i Fehes se lavdishem dhe Xheves per njeshin e kombit ENVER HOXHEN i cili ishte frymezimi per ta luftuar Serbine dhe armiqet tone shekullor .

Burra si Fehmiu , gra heroina e te shkolluara si Xheva jane te rralla ata rane per te mos vdekur kurre per clirim e bashkim kombetar .

Ne duhet punojme shume ta jetesojme amanetin e deshmoreve dhe kolosave te luftes sone clirimtare , lavdi Fehes Xheves dhe mbare dalezoteseve te atdheut

Leave a Reply