Fronti Popullor ishte në Tiranë në homazhe për 111 Vjetorin e Lindjes shekujve ENVER HOXHES

Një delegacion disa antaresh i kryesuar nga Kryetari i Frontit Agim Xhigoli , n/kryetari Sylë Qeriqi dhe sekretari i parë Erald Selca me shumë dashamirë nga mbaret trojet tona sot bënë homazhe me rastin e 111 vjetorit lindjes gjigantit babait kombit liderit botëror Enver Hoxhes .

Vumë kurora me lule dhe mandej vizituam Pezën historike ku ne bëmë homazhe te lapidari Myslim Pezes varrezat e dëshmoreve dhe muzeumin.

Vëllezerit nga Peza me Daut Kryemadhin dhe shumë ish ushtarak na nderuan me një dreke vellazerore ku ngritem dolli për shokun Enver deshmoret kombin luften raporton portali JaninaPress

Leave a Reply