Selca:Nga madheshtia Enver Hoxhes armiqët dridhen edhe sot !

Enver Hoxhes armiqët i Frikohen edhe nga Hija e tij!-Shkrim nga Erald Selca

Personaliteti më i madh i Kombit Shqiptar me Skenderbeun sëbashku , dhe Triumfatori i Luftës së Dytë Botërore Kolosi vizionari mendjendrituri strategu njeriu që beri epokë Enver Hoxha vazhdon të anatemohet dhe sulmohet nga qarqet mediatike antishqiptare dhe shqipfolesit e ndyrë në media e pseudoanaliza të tyre politike të Mero Bazes ,Fevziut të gjorë dhe sharllatanave të tjerë të panumërt në media politik ojq
Ka një jetë që sulmohet ky vigan i Kombit Shqiptar nga injorantet trutharet e trushpelaret nga jashteqitjet e Kombit shqiptar dhe sa me shumë që sulmohet njeriu-Komb ai më shumë forcohet në mendjet dhe zemrat tona te celikosura me idealet kombëtare .
Enver Hoxha dhe lufta nacionalclirimtare e drejte dhe me plote sakrifica afirmuan kombin shqiptar në botë e Enveri ishte meteori ikesaj lufte ylli i saj krahas Cercillit ,Ruzveltit Stalinit De Golit ishte në radhën e triumfatoreve në luftën kunder te keqes boterore nazifashizmit.
Pse sulmohet kaq egersisht sot Enveri ynë njeriu që vuri themelet e shtetit shqiptar njeriu që rindertoi Shqiperinë njeriu qe emancipoi shqiptaret edukoi dhe arsimoi ata njeriu që kishte një superushtri me famë botërore me Nenedetese Aviona Tanke Artileri te gjitha supermoderne për Kohën dhe bota e fqinjet na trajtonin me respekt sepse edinin reagimin tonë flakë për flakë.Ishim konkurente me Naton Shba -të BRSS,Kinen Jugosllavine dhe Paktin e Varshavës .
Tash shtrohet pyetja hamletiane kush i themeloi levizjet ilegale kush i mbeshteti ato kush i sterviti ato askush tjeter pos Enver Hoxha dhe kuadrot ushtarake shqiptare ,Enver Hoxha themeloi LPK-në dhe nga kjo dolën Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe simotrat e saja .Sa ishte gjallë Enver Hoxha nuk vriteshin si qentë shqiptaret sepse i dridheshin nga frika Beogradi Athina e Moska si dhe deshtuan agjenturat e huaja imperialiste me mbeturinat Zogiste per ndryshim sistemit .
Enveri nuk e nënshkroi kurrë Kartën e Helsinkit nuk i njohu kurrë kufijtë e copetuar te trevave shqiptare ,Enver Hoxha ishte dhe mbetet patrioti më imadh shqiptar dhe vepra tij do rrojë sa vetë kombi shqiptar .
Disa palaqo artista kinse organizuan një ekspozitë në vilën modeste të Enver Hoxhës ,me tendenca por ai nuk ishte hajn dhe kleptokrat si lideret e sotëm bënte jetë modeste dhe ishte i popullit bir i tij dhe pranë tij dhe nuk bente jete perrallore ne kurriz te popullit sic bejnë liderët e sotëm kleptoman dhe mizor që i pine gjakun popullit shqiptar .
Sot këta kinse antikomunista sherbetor te devotshem ishin te xhaxhit Enver dhe akoma duket kanë frikë nga hija e tij o shpifni llomotisni sa te doni Enver djali ,Enver Komandanti mbetet njeshi i Shqiptarizmes dhe Nderi i Kombit 🇦🇱✊

ERALD SELCA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *