LAVDIM LIKAJ -HEROI I UÇK’SË

Familja e çmuar Lika ishte dhe mbetet një familje e madhe e kombit magje lufte dhe shtëpi nderi trimërie humaniteti vlerash .

Pas rënies Adem Jasharit lavdimadh dhe sakrifices tij unike , kur në Dukagjin Komandanti Ramush Haradinaj me familje dhe njesitet e UÇK -së ja thyen turinjet barbareve serb i riu vizionar trim i paepur Lavdim Likaj u rreshtua në UÇK duke kontribuar në logjistikë , organizim lufte dhe në beteja guerile e frontale kundër forcave pushtuese serbe .

Trim mbi trima ishte heroi kombëtar Lavdim Likaj kolos i rezistences armatosur i cili nuk do harrohet kurrë me mbarë dëshmoret e Shqipërisë sonë .

Mu në lulen e rinisë në vend indeksit , nuses dha jetën për Kosovën e trojet shqiptare andaj përulemi me mirënjohje të thellë .

Lavdi jetës dhe veprës së pavdekshme të të riut sypatrembur Lavdim Likaj ushtarit të përjetsisë kombëtare .

Fal dëshmoreve jetojmë të lirë këtë duhet kujtuar çdo sekond .

Erald Selca

Leave a Reply