Rrëfim emocionues nga luftëtari emblematik i UÇK -së Sezair Belegu

Ishte viti mars 1998.Pas JASHARAJVE DHE HARADINAJVE..ne pejë..shalipuri.joksa .maksi.millani.me qnjerzun ne menyren ma tdhunshme te mundshme.ME HYPEN NE VETUR ME LSHUAN KENGÈ QETNIKE ME QITEN SHAJKAQEN NE KOKË DHE ME SHTINEN ME KENDU KO TO KAZHE KO TOLLAZHE..FLAMURIN KUQ E ZI ME SHTINEN TA SHKELI ME KEMB ME SHTINEN MEJ QU 3 GISHTA NEPER KREJT QYTET DHE NE FUND ME DERGUAN NE FSHATIN QYSHK ME RRAHEN NE MNYREN MA QNJERZORE ME THEREN ME SHAFCIGERA NE TRUP ME ALIVANOSEN MI THYN DHOMT ME RAHEN NEPER KOK SHPIND FTYRES ME QIZME USHTARAKE DERI NE ALIVANOSJE EDHE KUR MENDUAN QE UNË VDIQA ME GJUJTEN NE NJE KANALL SIKUR NJE QEN…PAS 2 ORE ME GJETEN DISA GRA DHE NJERA NGA ATO MOTRA SHQIPTARE E CILA TASH OSHT E VEJ PASI JA VRAN BURRIN FAL ASAJ MOTRE UNE SOT EGZISTOJ…isha 17vjeq…sdo i haroj kurr…FLM UÇK NE JETOJM TË LIR..KOH E VESHTIR ISHTE?????KJO NDODHI ME KALITI ME BERI TE JEM LUFTAR LIRIE..DIJENI O QETNIK SE SKOM ME JAU LON VENDIN NPEJE ASNI SHKA SKA ME JETU MO NPEJE KURR…GJAKUN KOM ME JAU PI QKA MKENI BO JU MUA…FLM HEROI IM AVNI ELEZI QE MORRE HAK PER MUA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *