Koment Redaksional

Amerika është aleati jonë, e jo Europa Mosmirënjohese .

Në politikë veprohet në bazë kontekstit kohor rrethanave etj , tash do thonë ja dhe Enveristet me Ameriken po Enveri me Ameriken ishte në LDB Anglinë dhe BRSS ku munden koleren nazifashiste .

Unë jam me Ameriken sepse ajo , u rreshtua me ne kur luftuam me bishat serbomedha ajo u bë krah i UÇK -së dhe popullit tonë e për Europe e dimë kush ishte që kur tradhtoj Skenderbeun e madh që kur coptoj tokat tona .

Ndërhyrja Amerikane ishte kruciale në anen tonë , ne nuk na intereson kush drejton Ameriken Trampi ose Joe Biden është zgjedhje e amerikanëve .

Unë jam kunder politikes europiane antishqiptare e jo kunder civilizimit europian , e dime mire kush ishte Europa kolionaliste .

Kosoven duhet ta ruajme si syte dhe ti marrim dhe trojet tjera qe mos te kemi me asimilime si në Toplice , Sanxhak , Çamëri etj

Duhet jemi unik , edhe pse kurre nuk kemi qenë unik edhe ateherë kur ishim teh shpates pak luftuam e rezistuam , ne jemi shtet i brishtë shtet në letër me ardhë puna me luftuar luftojmë prape ne që kemi luftuar ama çeshtja kombëtare ju takon krejteve kudo ku jane shqiptaret .

Klasa politike duhet ti thirre mendjes për tema madhore kombëtare , nuk po ja mbajë anën as të nderuarit President Thaçi dhe as Albinit Kryeministrit tonë të respektuar po veç kombit tonë e rreshtimit drejt .

Garen e flliqte politike vazhdone po leni inatet një kohë a po e bojmë një moratorium , nuk sillet bota ka Kosova o dainjë të politikes se bota ka vatra krize pafund andaj duhet sjellë me mend e pergjesi kombëtare .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *