Interi dëmtohet nga Kalendari i mbingarkuar !

NGA DJE ESHTE ZYRTARE, INTER NUK E MBYLL DOT SEZONIN!

…nese gjerat vazhdojne keshtu, Interi te vazhdoje te luaje (kualifikohet) ne Europa League, ajo nuk do te jete dot ne gjendje ta mbylle sezonin e saj futbollistik.

Per Inter-Sampdoria nuk ka asnje date te mundshme dhe zgjidhja e vetme qe zikalterit te kene nje date eshte (per ta quajtur keshtu) te eleminohet nga Europa League.

Zikalterit, per te respektuar rregullat themeltare te Serie A deshironin qe kete fundjave te rekupernonin ndeshjen e shtyre te paren, Inter-Sampdoria. Por jo, Federata ka vendosur qe te rekuperohet Rubentus-Inter dhe 5 ndeshjet e tjera. Per kete vendim kane qene dakort 19 klubet e tjera te Serie A dhe kjo gje ka bere qe zikalterit te mos kishin me shume ne dore dhe ta pranonin.

Po Kupa e Italise? Me shume mundesi gjysmefinalet do te luhen ne maj dhe finalja pas Europianit ne gusht. Por skuadrat do te jene te prekura nga merkato dhe ne ate kohe nuk do te jene me te njejtat. Mbetet per tu pare si do te zgjidhet edhe kjo.

Por ne fund te fundit duket se i gjithe ky kaos eshte krijuar ne menyre artificiale dhe skuadra e Interit eshte skuadra me e demtuar nga e gjithe kjo histori.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *