Pranvera -Poezi nga Teodor Keko

“PRANVERA”

Pranvera erdhi!
Njerez te semure,
Ju lutem,
Mos vdisni!

Vajza te dashuruara,
Ju pergjerohem,
Harrojini merite!

Ka ardhur pranvera
dhe ç’pikellim
te hasesh ne rruge trishtim te gjelber…

Teodor Keko, 1988

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *