Gazmend Syla kujton Halit Gecin mësuesin Hero

Kur forcat serbe kuptuan se humbën orientimin nga sulmi i rrufeshëm i luftëtarëve dhe komandantit Adem Jashari, filluan tërheqjen dhe në mënyrë hakmarrjeje sulmuan me breshëri plumbash shkollën e fshatit Llaushë. Gjatë këtij sulmi plagoset arsimtari Shaban Rreci dhe mësuesi Halit Geci merr plagë vdekjeje.
Lavdi jetës dhe veprës së Dëshmorit Halit Geci.

Shkruan Gazmend Syla ish luftëtar i orëve të para të UÇK-së deputet i AAK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *