I nderuar Gjykates N.Guillou Hashim Thaçi dhe UÇK janë Heronjë Kombit tonë , Serbia dhe Radovan Karagjiç janë Monstruma

I nderuar Gjyqtar Nicollas Guillou UÇK -ja dhe Hashim Thaçi me bashkëluftëtarët e themeltaret e UÇK Rexhep Selimin , Kadri Veselin bacen Jakup Krasniqi , Salih Mustafen , Nasim Haradinaj , Hysni Gucatin janë heronjë të popullit shqiptar dhe ti nuk ke të drejtë ti quash çlirimtaret aleatet e Amerikes Natos Radovan Karaxhiça e Ratko Mladiça

Duke refuzuar lirimin e tyre me kusht ju i nderuar gjykates, na keni fyer rëndë me aludimet e juaja sepse Jugosllavia Krajlit Titiste e Millosheviçit kanë kryer genocid dhe holokaust mbi popullin tonë dhe popujve kroat boshnjak e ju dështuat te jepni drejtesi me Tribunalin e Hagës .

Ne kemi berë luftë çlirimtare kurse Radovan Karaxhiçi e Ratko Mlladiç ushtria jugosllave policia paramilitaret e disa pakica proserbe kanë berë masakra tmerrshme nga Vukovari , Sarajeva , Srebenica Prekazi Reçaku e qindra masakra

Kriminelet gjakatar serb Slloben dhe Karaxhicin e Mlladicin mezi i keni arrestuar me fonde miliardeshe dhe para syve juaj ju kane ndejt në arrati , ju drejtesia nderkombëtare i keni dhenë liri nje monstrumi si Vojosllav Sheshel por jo dhe Haradin Balajt ushtarakut tonë të UÇK së tashmë i ndjerë .

Ju e keni amnestuar hitlerizmin fashizmin serb dhe sot po doni te na njollosni ne qe luftuam per jete a vdekje kombit tonë .

Nga paslufta bashkëluftëtaret tanë janë dorezu vullnerarishr drejtesisë së padrejtê e nuk kemi ik si qyqet sllavomaqedone etj

Ju z.Nicollas Guillou duhet ta dini se Hashim Thaçi Themeluesi i UÇK së dhe Shefi i saj ish kryetar i shtetit erdhi atje nuk iku se dhe ata do mund te iknin po burrat nuk ikin sepse ne do ju mundim edhe ketë betejë juridike padrejtë ndërkombëtare .

Lufta e UÇK -së është pasuri kombëtare e duhet ta mbrojme si cdo vlerë nga Iliria Skenderbeu e deri tek UÇK -ja e cila e çliroi Kosoven dhe ruajti ADN tonë nga zhdukja që donte te na bënte Serbia vrastare.

Zoti Gjykates trup gjykues ju jeni në një mision të gabuar , ju duhet ta bëni NURENBERG 2 për Beogradin adresen e çdo të keqe .

Djemtë motrat tona që i ftoni çdo ditë janë heronjë , ju jeni burokratë qelbur nga unmiki eulexi Haga Specialja ju jeni filoserborus .

UÇK-ja është mësuar me sfida
Ne do fitojmë ??✊
Rroftë lufta jonë
Rroftë Bashkimi Kombëtar

Erald Selca

Leave a Reply

Your email address will not be published.