Opinion nga Çlirimtari Ridvan Tahiri -Riki

Te dashur bashkluftetar e miq qe vini nga radhet e PDK
LDK AAK VV NISMES e SOCIAL DEMOKRAT.

Kam qen dikur militant shum i eger i nje partie ne Kosove.
Por kurr ne jeten time,askujt nuk i kam deshiru mallkim e as vdekje.
Kam mundur mos te pajtohem me bindjet e nje militanti tjeter pse ai nuk mendon si une,por kemi nejt nat e dit bashk dhe vazhdoj te jemi miq te mir me jeten private.
Kurse une sot nuk dua ta fyj askend por do i kerkoj nga ai qe te kerkon falje.
Une nuk do ja fyej as shajt partin te cilen ai e simpatizon sepse ne partin e tij ka edhe djem e vajza te mira qe me te vertet nuk pajtohen me arrogancen dhe extremizmin.
Nuk fyhet nje invalid i luftes pse ka nje qendrim dhe mendim kunder serbis,sepse ai ka plag nga ai armik.
A po pajtoheni qe jemi popull shum i lig,per interesa politike jemi gjendje me shku aq rend me fyrje sa qe i del automatikisht serbis ne mbrotje.
Une e dij qe edhe me kete postim ndoshta nuk pajtoheni e me fyeni e me shani,por ska problem me fyej me shaj me deshiro vdekje e mallkim,por une do te dua ty kur te vjen ne pytje ti apo armiku.
I dashur vlla Sheptim,une ti dhe vllau yt e shum te tjer ishim edhe do mbesim djem te ketij vendit,e armiq te serbis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *