Vetëm Kopilat antishqiptar e fyejnë Skënderbeun Adem Jasharin Vlerat Kombëtare

TË NDIQEN PENALISHT ATA QË FYEJNË ADEM JASHARIN DHE VLERAT KOMBËTARE !

Vëllezër e motra populli i dashur , vlerat Kombëtare nga paraardhesit tonë Iliret mandej nga Gjergj Kastrioti -Skënderbeu deri te Adem Jashari dhe UÇK duhet mbrohen me ligj në Kosovë , Shqipërin amë në trojet tona në Maqedoni etj kudo me forcen e ligjit ose po i mbrojme ne populli vlerat nga nje pjese bastarde e jona filoserbe filogreke etj

Të fyesh Komandantin Legjendar Adem Jasharin , nga disa mbeturina shqipefolese të Maqedonise te cilet bekonin Gruevskin është e pritshme se keta vuajne ende per Bashkim Vëllazerim keta hajna fondesh te Bashkesise Islame atje keta qe ua shpelajne trurin shqiptareve atje me Resula serbofil turkofil keta jetojne si mbrete duke ju shfrytezuar ju popull shqiptar nën pushtimin Maqedoni .

Dikush thote pse po mirresh me keta , jo pasi shteti jone qe nga paslufta ka deshtuar mi mbrojt vlerat , pasi faktori politik i joni ne Maqedoni ka deshtuar ne vegjelia duhet ngrihemi ne kembë për vlerat tona qe sulmohen nga kopila antikombetare.

Vëllau i sllavofilit Sylejman Rexhepi , Qani Ndyresira me kompani duhet dalin para drejtesie e shkarkohen nga pozitat e tyre a ka more shqiptar te marrin dore Bashkesin Islame atje , pres reagim nga bashkeluftetaret e mi atje e jo heshtje para ketij akti kriminal antikombetar .

Njeherit njerezeve qe e shajnë Adem Jasharin vlerat ju hiqen dekoratat dhe ata qe i kane propozu mi dekoru duhet japin sqarime menjehere .

Nje pjese e jona o me te vertet e qelbur vuan nga Sindromi i Stokholmit , te dashuruar ne xhelatet e popullit te tyre e me gjasa keta jane serb, rus , grek osmanlli ne mesin tone .
Kjo pune nuk guxon me kalu ne heshtje , nese dikah drejtuesit e Bik ut jetojne si sheika me djerse populli e fonde dyshimta dikah tjeter jone komplet antikombetar .
Vet ju shqiptar besimtar nderuar duhet ngriteni ne kembe kunder antikombetarve .

Mos Heshtni , veproni e Adem Jashari dhe UÇK ua ka prishBashkim Vellazerimin ndyresira ka cof Jugosllavia e Perandoria Otomane e ju jeni vec mbetje saj

Erald Selca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *