Selca:Avni Rrustemi i tmerron tradhtaret edhe i vdekur

AVNI RRUSTEMIT NUK GUXON KUSH TË JA PREKË BUSTIN

Mirela Bogdani serbo-turkja e PD-së që ishte këshilltare bashkiake e i thotë vetes dhe profesoreshë të mbledhur , rreth një shoqate në Tiranë paskan kundërshtuar dekorimin post mortum të berë nga Ilir Meta Presidenti jonë për Gjigantin Kombëtar atentatorin që ndeshkoi tradhtinë Esad Pashe Toptanin filoturk e filosllav .
Mbeturinat turko-serbe të Shqiperisë se mesme e urrejnë Avniun e madh deputetin e Libohoves dhe Kosoves intelektualin pedagogin e shqiptarin e jashtëzakonshem siç ishte Avniu bashkëveprimtar me Fan Nolin Luigj Gurakuqin bacen e maleve Bajram Curri etj

Esadistet zogistet mbeturinat sllavo turko greke e nazifashiste urrejnë çdo gjë shqiptare sepse keta jane mesuar ti palloje armiku , këto funderrina lokaliste antishqiptare janë trimeru ne demo(n)kraci ne dhjerokraci se në kohen e babait të kombit Enver Hoxhes vlerat ruheshin si sytë e jo të perdhosen si sot paturpesisht

Ftoj organet e hetuesisë të ndjekin këta antishqiptarë , po jetojmë në kohëra të semuresh psiqikë te njerezeve qe i duan ish pushtuesit dhe tradhtaret e kombit e ky llum mandej tenton te njollos çdo vlere kombëtare .

Bustin e Avni Rrustemit nuk guxon kush ta prekë se e prekë te zezën e vet .

A ka shtet more pas këtyre thirrjeve antishqiptare , nese dikur Ramiz Alia nuk deshi gjakederdhje lejoj rrezimin e bustit të njeshit Enver Hoxhes lavdimadh me nuk do ndodhin gjëra të tilla tolerime të tilla dhe pjesa bastarde e popullit duhet goditur pa meshirë .

Do vijë koha shpejt pas disa kohesh që Enver Hoxhes do i rindërtohen shtatore edhe me gjigante se sa i kishte sepse pas 30 vjetesh krimi dhjerokracie do vine breza qe do mendojne objektivisht .

Avni Rrustemin shteti shqiptar kryepoka enveriane e ngriti në piedestal se ai vleresonte vlerat kombëtare si askush deri më tani .

Rroftë e qoftë përjetë vepra kolosale në shërbim të atdheut e të pavdekshmit Avni Rrustemi

Erald Selca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *