Opinion sportiv nga Erald Selca

Igli Tare drejtori sportiv i Lacios , dhe ish futbollisti i madh i Kombëtares sonë e me renome ndërkombëtare nuk ka faj pse Riza Durmishi nuk ka kualitete , pse Th.Strakosha nuk është portier i nivelit lartë e ka rënie forme pse Valon Berisha nuk adaptohet dot në Seria A ose pse Vedat Muriqi nuk di të jap një gol ende .
Ai si patriot i vërtetë ju ka dhenë shanse futbollistëve shqiptar të lozin në ligën më të fortë në botë , e tani përballët me kritika nga media italiane dhe tifozet lacial për këta lojtar të afruar !
Turp duhet ti vijë Thomas Strakoshes të ja zerë vendin një veteran si Pepe Reina (portier i madh), po Vedati duhet ta dijë se SERIA A nuk është liga elite turke e futbollit !

Një pjese e madhe e futbollistëve shqiptar si të bëjnë pak para famë bien nga forma e nuk kanë uri për trofe e rezultate .

Maqedonasi Goran Pandev ka fituar një thes me trofe dhe luan për ta shpëtuar Genoan dhe është kualifikuar me RMV në Europian .

E shikoni dallimin lexues sportëdashes të nderuar , pa punë pa motiv nuk arrihet asgjë në sport as jetë !

Mungon puna dhe mentaliteti fitues

Erald Selca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *