Të jesh kundër UÇK-së , është antishqiptarizem -Erald Selca

Të jesh kundër UÇK-së , është antishqiptarizem !

Është në përmasa shqetësuse rritja e antishqiptarizmit në Kosovë, sepse të jesh kundër UÇK-së luftës së saj është antishqiptarizem dhe tradheti kombëtare

Gjithmonë në hapesiren shqiptare historikisht pakice kemi qenë atdhetar , idealistë dhe luftëtar kundër okupatorëve të ndryshem .

Mjafton ti shikosh sondazhet televizive votat në këto televizione antikombëtare për ta parë se sa urrejtje kanë mbjellë kundër UÇK së media ojq e rryma caktuara brenda partive politike

Hashim Thaçi , Rexhep Selimi , Jakup Krasniqi , Nasim Haradinaj , Hysni Gucati , Sali Mustafa , Kadri Veseli , Pjeter Shala kreu i luftes dhe çdo luftëtar i UÇK -së janë heronjë të luftës

Gjenocid , etnocid zullum barbari dhe mizori në Kosovë dhe Ballkan kanë kryer mbreteria serbo kroate sllovene Kryekrimineli Tito Rankoviç Drazh Mihajli , Sllobodan Milloshevic , Sheshel etj Beogradi adresa më e madhe e krimeve në Europë pas luftes dyte boterore .

Nga armiku pritet çdo gjë po kjo urrejtje patologjike ndaj krereve të luftes sone vjen jo pse ata ishin politike , po pse ne UÇK -ja e ua kemi larguar kumbaret serb nje pjese konsiderushme te popullates e ushqyer me ndjenja filojugosllave pacifiste e urbane surroiste etj

Asnje parti nuk ju bone nder të kenë elektorat antikombëtar te tillet duhet përjashtuar .

Na falni o dëshmor , invalid veteran mijera burgosur politik e aktivist demonstratash me duket nuk kemi pas për kë me u munduar e sakrifikuar

Nje pjese e madhe do donin ende te flitej kendej turqisht , serbisht bullgarisht

Urrejtja patologjike ndaj Skenderbeut , Ismail Qemailit , Avni Rrustemit Nolit Enver Hoxhes Bac Adem ilegales Adem Jasharit , LPK LKÇK UÇK shtetit amë kunder Ramiz Alisë socialisteve Rexhep Qosjes Hashim Thaçit luftetareve te lirisë ka arrit kulmin .

Njerezit me deficite patriotike i urrejne patriotet dhe veprimtaret e kombit tonë i kane urryer gjate gjithë historisë .

Tendenca dashakeqe duke mos e ndare luftën me pasluftën daton moti kjo o lufte speciale , psikologjike e instrumentalizuar nga qarqe antikombëtare naiva dhe idiota

Ne sot kemi nje presidente anti UÇK si Vjosa Osmani e dale nga ish partia saj me keto mesime ide , ne kemi sot media politikan qe tentojne me rehabilitu romakin bizantin osmanllinjet, greket , bullgaret serbomalazezet maqedonet italianet gjermanet fuqite e medha antishqiptare që na coptuan.

Rehabilitimin e pushtueseve e bejne ata me sindrom Stokholmi me vetedije ulet kombëtare te dashuruar në xhelate te tyre !

Nuk do doja te linde nje lkj ldk e re te ne se e kemi nje te degezuar dhe me Vjosen etj

Ju mallkoftë gjaku i dëshmorëve ju që urreni vlerat kombëtare dhe UÇK -në

Ruajuni politikan pozitar /opozitar se me veprimet e juaja do ju mbaj mend historia

Çeshtja kombëtare nuk është partiake ose e ndonje lideri o të gjorë !

Erald Selca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *