UÇK-ja projekti më i madh kombëtar shkrim nga veprimtari i LPK UÇK Agim Krasniqi

UÇK-ja projekti më i madh kombëtar

Populli shqiptar gjate gjithe historise me shpat e pushkë në duar i ka luftuar armiqet e kombit .

Unë Agim Krasniqi terë jetën time ja kam kushtuar rinin time kombit tim shqiptar i cili ishte nën sundimin jugosllav dhe qysh vitet 80 ta e 90 ta nuk e ndala veprimtarin kombetare në Kosovë Gjermani diaspore ne sherbim atdheut sepse na mesonte historia se liria nuk vjen ne pjate pome lufte e gjak andaj kisha vullnet te punoja e kontriboja për ceshtjen kombëtare ditë enate .

U bashkangjita me LPK heret dhe isha pjesë e UÇK legjendare , dhe kisha fat madh jetesor qe ne veprimtari kisha shok e motra kolos kombit si Sami Lushtaku , Ilaz Kodra , Fehmi e Xheve Lladrovci Mehmet Memqaj , Behxhet Recica etj

Ne dhe mijera patriot meshume e deshem kombin se familjet tona dhe ideali jone per liri clirim bashkim kombetar na kaliste te punojme me shume .

Betimin e UÇK Adem Jasharit do e qojme fund se nga rruga kombit nuk do ndalemi kurre , pas lufte me shok ndihmuam TMK UÇPMB UÇK ILIRIDE dhe edhe zhvillova shume takime me Pandeli Majkon personalitete kombetare ne te mire te kombit dhe diaspores

Gjithmone atdhetaret jane sulmu te ne nga faqezinjet pacifistat sabotatoret dhe horrat qe jane anti UÇK dhe qe dite enate shkruajn memllef kunder vleres me te madhe te kombit UÇK dhe udheheqeseve te saj te cilet gjinden padrejtesisht ne Hagë

Baca Jakup , Hashim Thaci Kadri Veseli Rexhep Selimi ,Nasim Haradinaj Hysni Gucati , Pjeter Shala, Sali Mustafa cdo luftetar cdo shok i joni jane heronje dhe do vine si fitimtar nga Haga me faqe te bardhë

Lufta e UÇK së është e drejtë me e pastra ne bote pasuri kombetare e boterore per te mire

E ju horra qe ju gezoni arrestimeve clirimtareve tone ju qe nuk e akuzoni Serbin terroriste kurre, qysh keni fytyre me i sha bijet ma te mire te kombit po siq thoshte poeti imadh i Vlores Ali Asllani Shqipëria është e shqiptarëve dhe koha është e maskarenjeve.

Ne atdhetaret nuk do ndalemi kurrë deri në vdekje do i shërbejme atdheut dhe burra si Sami Lushtaku baca Jakup Krasniqi te gjithe shoket tane jane Heronjë të Gjallë të Shqiptarisë

Perjete me ju shok ,poshte hijenat antikombetare te cilet do i mallkoj historia

Me nderime Agim Krasniqi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *