Presidenti i KF Llapi Beqir Batatina njeri me vizion për të ardhmen Europiane të Llapit

Treva e Llapit nuk është e njohur veç për atdhedashuri dhe trimëri po edhe për sport futboll , kujtojmë legjendën e futbollit tonë të madhin Fadil Vokrri i dalur nga klubi i Llapit i cili bëri karrierë ndërkombëtare mandej .

KF Llapi pas dekadash te tera me kryesimin e z .Beqir Batatina fitoi Kupën dhe Superkupen me futboll spektakolar e pashem për sy me një trajner puntor zoti aftë kreativ si z .Tahir Batatina i cili e dashuron futbollin lexon shumë dhe ka vizion loje sulmuese e jo demode .

Familja Batatina me miq dashamir derdhin mundin djersen e tyre në futbollin shqiptar që rinia te edukohet frymë sportive kombëtare .

KF Llapi ka renovuar stadiumin me emrin e madh ZAHIR PAJAZITI me punë kolosale profesionale dhe të dielen inagurohet me musafir shumtë nga çdo trevë dhe Europa ku do lozin përballë Ulpianes

z.Beqir Batatina stafi i tij deri te mirëmbajtesit e fushave meritojn komplimenta pafund për investimet që te kemi futboll sa ma cilesor

Si njohes i futbollit , me top yje që ka Llapi e shoh në garë për titull me Ballkanin dhe Gjilanin e Driten

Suksese shoku miku e vëllau im ju pastë kombi familjarisht .

Erald Selca

Leave a Reply

Your email address will not be published.