Atdheu nuk fyhet kurrë pseudoshkrimtare Flutura Açka-Erald Selca

Atdheu nuk shahet kurrë pseudoshkrimtare Flutura Açka

Flutura Açka , nese ty të vije turp të thuash jam shqiptare ne të tjerët e themi me krenari jam shqiptar

Pseudointelektualja dhe shkrimtarja mediokre Flutura Açka në një emision të ORA NEWS te gazetarja Sonila Meço thotë se i vjen turp ti thotë dikujt se është shqiptare dhe kur shkon kjo te mjeku nuk tregon përkatesinë tonë kombëtare se i vika zorë kësaj .

E para ti Flutura je mesu me bredh parti me parti me nderru idet si çorapet , (ndjej dhimbje për tragjeditë tua familjare ) po ti dhe askush në ketë botë nuk guxoni ta fyeni popullin shqiptar

Zonjë e dashur , nese mohon veteveten ti je askushi je pa identitet ti mund flasesh flamançe anglisht italisht spanisht por gjithmonë je e huaj në ato vende prandaj kot flet keq për Shqipërinë dhe shqiptarët .

Krimi pislleku nuk ka kombësi , ti nuk guxon kombin tonë ta njollosesh sot as nesër .

Po po ke mijëra arsye të krenohesh që je shqiptare , nuk kemi pushtuar vrare masakruar kurrë ose terrorizuar asnjë komb .
Jemi një nga më të vjetrit popuj në botë , i kemi dhenë botes Figura eminente .

Po po Flutura ne sot kemi Ismail Kadaren një nga shkrimtaret më gjigant boteror , kemi Elsa Lilen , Ermonela Jahon , Driton Kuken Majlinden Distrian Noren Igli Taren Milot Rashicen Mergim Vojvoden Rita Oren Dua Lipen etj

Të gjithë mund të jemi të zhgënjyer me politiken tonë të poshtër në viset tona , po me sha e përbaltë atdheun askush nuk guxon ndryshe atdheu te le në harresë .

Asnjë vend në botë nuk është ma i mirë se Shqipëria dhe viset e saja .

Të kurseva ca për shkaqe etike , uroj të reflektoni e kërkoni falje kombit tonë !

Erald Selca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *