Dashuria ndaj xhelatëve !

Dashuria ndaj armiqëve dhe Inferioriteti !

Jemi populli më pak atdhetar në botë ne shqiptaret dhe më inferiori karshi të tjerëve veçmas kjo dukuri është prezente pas 90-tave sepse idiokracia ka prodhuar idiot me bollek .

Kam shkruar për këtë fenomen absurd tonin me qindra herë , një pjesë e madhe e popullit tonë vazhdojnë të çmenden pas xhelateve të tyre serbosllaveve , grekëve turqëve etj duke admiruar vlerat kulturore -sportive të armiqëve tonë shumë shekullor !

Zaten nga vetëdija e ulët kombëtare ne jemi asimiluar lehtë në troje tona dhe nga pushtimet e njëpasnjeshme .

Asimilimi modern vazhdon sot në troje tona dhe në një pjesë të emigracionit fatekeqesisht ku në ish Jugosllavi jane derdh për Lepa Brenen Zdravko Çoliçin G.Bregoviçin I.Tatlisesin Etj kudo në troje tona .

Shikoni sot C.Zvezda shetite lirshem në Tiranë krejt në rregull ne nuk jemi si serbet fashist e fyes , e plot femra dalin foto me D.Stankoviç ekspediten serbe duke harruar historin mes nesh armiqesine dhe 14 Tetor 2014 në Beograd ku në stadiumin JNA 40 mije serbe sulmuan ekipin tonë kombëtar dhe kërkuan vdekjen e popullit tonë .

Sa lehtë harrojmë ne , trajneri Serb Stankoviç u tha gazetareve une foli vetem serbisht jo italisht në konference shtypi , e ta garantoj se te ishte dikush nga ne do perpiqej te fliste serbisht greqisht turqisht italisht anglisht etj

Me mijera e mijera shqiptar pelqejne kengetaret serbe sportistet e tyre faqet e tyre e besa edhe u duartrokasin në tv ju shkojne ne koncerte në Çagllavice , Tirane , Shkoder edhe neper Europe nje pjese .

Ky o mentaliteti jonë dashuria ndaj xhelateve atyre qe kane berë mijera te zeza kombit tonë me shekuj .

E imagjinoni dot te dal foto dikush me Igli Taren në Beograd , Athinë , Ankara etj ose me Milot Rashicen e M.Kumbullen asat tonë te futbollit nderkombëtar .

Ne jemi për studim si politike pa dinjitet dhe si popull pa dinjitet , jemi për keqeardhje seriozisht dhe shtrohet pyetja logjike pse me shekuj u sakrifikua ?!!!!!

Erald Selca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *